Se på karta

auktioner auktionsgods partille

gav 35 företag inom detta område

(2.5)

Nässjögatan 630248 Halmstad
logo

Företaget finns i Halmstad men välkomnar kunder från Partille.

Hallands Auktionsverk AB var tidigare en del i Crafoordsfären och hette då Crafoord Auktioner i Halmstad. Sedan oktober 2001 drivs verksamheten i egen regi av Martin Laurell, som även drog igång Halmstadkontoret i sin egenskap av chef för Crafoord Auktioner 1999. Martin Laurell Martin Laurell har, förutom konstvetenskap och historia, bl a studerat ekonomi vid Lunds Universitet och har även en lång och gedigen auktionsvana. Sedan mitten av 1980-talet har han bl a varit chef för Bukowskis i södra Sverige, driftsledare vid Ellekilde Auktionshus i Köpenhamn och chef för Crafoord Auktioner, såväl i Sverige som i Danmark. Den långa erfarenheten i auktionsbranschen i kombination med utnyttjande av modern internetteknik (med bl a bild på samtliga objekt) gör att kunderna kan vara säkra på att få en maximal exponering av sina föremål, vilket även avspeglar sig i goda försäljningspriser.

auktion Sökord

Månadsauktioner med konst , antikviteter och design. Vi utför värderingar, även i hemmet, hämtning samt städning - allt på samma räkning. Välkommen.

Visa mer
Eckens väg 1643333 Partille
Gamla Kronvägen 10E43333 Partille
Kungsportsavenyen 4141136 Göteborg
logo

(1.5)

Geijersgatan 3A41134 Göteborg
logo

Bukowskis är det ledande auktionshuset i Norden och har en lång tradition av specialistkunskap av högsta kvalitet. Under 2023 klubbade Bukowskis 59 miljonnoteringar och 16 nya världsrekord – överlägset flest på den nordiska auktionsmarknaden. Sälj din konst, design och antikviteter där du gör din bästa affär.

Generalsgatan 10A41505 Göteborg
Storås industrigata 10B42469 Angered
Fjällsippan 642448 Angered
Norra Gubberogatan 3241663 Göteborg
Palmträgatan 242258 Hisings Backa
Stureplatsen 341139 Göteborg
Fänkålsgatan 142443 Angered
Bomgatan 1041264 Göteborg

(1.75)

Västra Hamngatan 641117 Göteborg
Spaldingsgatan 15B41259 Göteborg
Aschebergsgatan 541127 Göteborg
Matildebergsgatan 3043168 Mölndal
Paprikagatan 3842447 Angered
Doktor saléns gata 1741322 Göteborg
Nostravägen 941743 Göteborg